top of page

 ГРЯКІВСЬКИЙ  ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ  ОСВІТИ«ДЗВІНОЧОК» ЧУТІВСЬКОЇ  СЕЛИЩНОЇ РАДИ ПОТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Адреса  закладу дошкільної освіти: 

         38851

вул. Центральна, 22а                                             

    с. Грякове

        Полтавський  район

        Полтавська область

 Телефон: +380951734149

Електронна адреса:   gryakove_dzvinochok@ukr.net                                                     

Сайт нашого ДНЗ: https://gryakovedzvinochok. wixsite. com/mysite

Директор  ЗДО:  Гримова Ірина Петрівна  

                                                                                                                                                                                                                                            Заклад дошкільної освіти  «Дзвіночок» гостинно прийняв своїх вихованців   29 грудня 2010 року. Приміщення  закладу  типове. Загальна площа 147,6 м2. Розміщений в мальовничому  куточку нашого села, який має впорядкований ігровий майданчик, світлі кімнати  із сучасними меблями, в яких створені умови для розвитку дітей. Це садочок де діти не лише весело проводять час, але й отримують перші життєві навички,пізнають світ через гру, розвивають свої творчі здібності, стають  здоровими і міцними духом, знаходять перших друзів. ДНЗ має гарну матеріально-технічну базу, в ньому створене належне розвивальне середовище. Дошкільний навчальний заклад  забезпечений технічними засобами навчання. Всі технічні засоби знаходяться у вільному доступі для вихователя та використовуються в роботі з дітьми. В закладі є в наявності 1 ноутбук підключений до системи Інтернет,принтер. Для проведення роботи з дітьми широко використовуються технічні засоби: акустичнасистема, мікрофон, музичний центр,телевізор. ДНЗ працює  за  5-денним режимом роботи, з перебуванням дітей - 9:00 год. Розрахований на18 дітей.

На даний час функціонує 1 різновікова група  діти віком від 3 до 6(7) років. Відвідує дошкільний заклад  21 дитина. Згідно штатного розпису  в ДНЗ працює 5 працівників, 2- з яких педагогічні працівники, 3- обслуговуючий  персонал.

Весь колектив докладає багато зусиль, аби малята почувалися  комфортно, затишно, створює повноцінне розвивальне середовище, яке  дає  нашим дітям розвиватись, набувати необхідних знань та умінь для  життя,орієнтуватись в навколишньому світі. Педагоги дбають про  наочність, дидактичні матеріали.

Прагнемо зробити розвивальне, предметно - ігрове середовище в кожному   груповому осередку  привабливим для дітей та їх батьків, затишним та приємним. Тому вдала організація розвивального простору стала основою для захоплюючого, змістовного життя, різнобічного розвитку кожного вихованця.

Аби задовольнити потреби дитини вихователі оформили  розвивальне середовище меблями щоденного  вжитку в мініатюрі. Так  наші вихованці можуть приготувати будь-які смачні страви на  міні кухні, причепуритися,  відвідавши власну перукарню, усамітнитися

в чудовому, по домашньому  затишному куточку   усамітнення. Облаштувавши групу новими, сучасними  куточками  це дало змогу дітям  гнучко, варіативно

     Куточок усамітнення використовувати простір, почуватися володарями ігор та іграшок, виявляти  свої інтереси, займатися улюбленою справою й  використовувати  вільний час на власний розсуд . Освітній процес з дітьми забезпечують педагоги: завідуюча Гримова  Ірина Петрівна, вихователь Хворост Лілія Вікторівна. Вихователь весь час працює в творчому пошуку, впроваджує в педагогічну практику інноваційні технології, передовий педагогічний досвід, здійснює нестандартний підхід до освітньо - виховного процесу.

      Педагогічний колектив закладу спрямовує свою  діяльність в 2018-2019 навчальному році на вирішення таких  проблем:

1.Формування здорової особистості через використання різних форм фізкультурно-оздоровчої роботи. 

Задля якісного розв’язання проблеми визначили такі основні завдання:                                

   - Формувати культуру здоров'я особистості, прищеплювати розуміння пріоритету здорового способу життя. Надавати ґрунтовні знання про основи здоров'я потрібно дітям з раннього віку, щоб знання, вміння та навички перейшли у звичні, необхідні потреби.

В своїй роботі ми застосовуємо такі форми  та методи: наочні (спостереження, досліди, розглядання картин, ілюстрацій), словесні (бесіди, розповіді вихователя, читання художніх творів, зокрема фольклорного жанру:( казок, загадок, прислів'їв), практично-ігрові (вправляння в догляді за органами тіла, валеохвилинки, дидактичні ігри та вправи тощо , розігрування ситуацій на валеологічну тему під час сюжетно-рольових ігор "Лікарня", "Сім'я", заняття, екскурсії, валеохвилинки. Дітей ознайомлюємо  про зовнішній вигляд людини, про наявність, назви і функції зовнішніх органів, ознайомлюємо їх з будовою зовнішніх органів, також  вивчаємо з ними будову і функції внутрішніх органів і систем: "Будова тілі людини", "Наші руки", "Будова і функції шкіри", "Орган зору - очі" "Орган слуху - вухо", "Ніс, органи дихання", "Зуби, рот та органи травлення","Серце та кров". До кожної теми розроблені конспекти занять, дібрані прислів'я, приказки, загадки, літературні тексти, рекомендовані для читання дітям, поданий матеріал, що його можна використовувати під час проведення валеохвилинок.

       Прогулянки на свіжому повітрі та сучасне спортивно-ігрове обладнання також сприяють формуванню   здорової особистості.

           

   

        Розвиток у дітей словесно-логічного мислення, вироблення вміння користуватися основними логічними прийомами становить одне з важливих завдань у процесі навчання старших дошкільників. Тому наступна проблема  на яку спрямовує діяльність педагогічний  колектив є  впровадження інноваційної технології за авторами О.Білан, К.Крутій  « Мнемотехніка – метод розвитку мовлення дітей дошкільного віку». Щоб підготувати дітей до навчальної діяльності, виробити навички грамотної обробки інформації, засвоїти складний матеріал, розвинути свою промову без розумової і нервової напруги,  застосовується ця технологія. Мнемотехніка - система методів і прийомів, що забезпечують ефективне запам'ятовування, збереження і відтворення інформації, розвиток зв'язного мовлення.
Суть роботи з мнемотаблицами полягає в наступних етапах:
1. Розглядання таблиці і розбір того, що на ній зображено.
2. Перекодування інформації, тобто перетворення абстрактних символів в образи.
3. Після перекодування здійснюється переказ, складання розповіді по заданій темі та ін., тобто відбувається відпрацювання методу запам'ятовування.
4. Замальовка мнемотаблиць дітьми.  
5. Розповідання за мнемотаблицями, створеними дітьми.

     Складання колективної  розповіді про ранню весну за сюжетними картинками.

Результати впровадження технології доводять, що застосування схем –моделей є одним з ефективних способів сприяння  розвитку мовлення, словесно-логічного мислення, пам’яті у дітей дошкільного віку.

ggggg.jpg
FB_IMG_1537513709419.jpg
FB_IMG_1537513734242.jpg
FB_IMG_1537513740465.jpg
FB_IMG_1537513746103.jpg
IMG_20190225_111241.jpg
IMG_20190214_105354_HDR.jpg
ФОТО ДОЛИНА.JPG
0-02-05-7b24dd91abd64aab45f13bc8d25466f279955cc1b69a7bb7628691aadb7a0a5c_29300001.jpg
bottom of page